• Свеж
Луцидна колекција за удобност 10 гел и алое хибриден душек за пена од меморија, Кал Кинг

Луцидна колекција за удобност 10 гел и алое хибриден душек за пена од меморија, Кал Кинг

DEN 1424.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Изработено со внимание на деталите, луцидната колекција за удобност 10 "гел и алое вера хибридна мемориска пена душек има пет слоја на премиум материјали дизајнирани за ваша удобност. Сето тоа започнува со горниот слој на гел меморија пена што се контури на кривините на вашето тело додека помагајќи да се расипе топлината. Следно, Алое Вера се внесува во душекот за да се промовира свежина. Фондацијата за душеци е поставена на индивидуално калеми опфатени со два слоја на основна пена. Навистина премиум хибриден душек, ќе ја сакате неговата поддршка за удобност и Дизајн на хипоалергичен. „Алое вера транзициска пена, 5,5“ затегнати калеми, 2 “основна пена. Поладен сон : гел за ладење се внесува во мемориската пена за да помогне во регулирањето на температурата на спиењето. Пострашно чувство : Инфузијата од алое вера создава освежувачка околина за спиење. Дишење : каналите за вентилација го подобруваат протокот на воздух во текот на целата ноќ за поладен сон. Премиум поддршка : Фондацијата за пена со висока густина помага во усогласувањето на грбот, колковите и рамената. Сертифициран БЕЗБЕДНОСТ : Целокупната наша меморија е овластена сертифициран, 100% ослободена од штетни хемикалии. 10-годишна гаранција : Нашата квалитетна конструкција и материјали се загарантирани со 10-годишна гаранција. Цврста основа : Продолжете го животот на вашиот душек со цврста рамка; Одобрена прилагодлива основа. Бродови во кутија : Душекот е компресиран и се испорачува во кутија и трае 24-часовно до 48 часа за да се декомпресира. Спецификации : Собрани димензии на производот : 83 "L x 71" W x 10 "H; тежи 93 килограми. Димензии на пакетот : 72 „L x 18“ w x 18 ”h; тежи 96 фунти. Не е потребно собрание. Материјали : Полиуретанска пена, полипропилен влакна, калем пролетна единица, памук, полиестер, вискоза, спандекс. Боја на производот : Бела, морнарица. Големина на производот : Калифорнија крал.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.