• Свеж
Гоја Гоја Велики северни грав, Оз

Гоја Гоја Велики северни грав, Оз

DEN 631.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Велики северни грав 14 мл (397 г) бр. 1 одделение. Методи за впивање : До 1/2 lb сув грав Додадете 3 до 4 чаши топла вода. Варете 2 минути, а потоа издвоите 1 час. Или оставете да застане во 3 до 4 чаши ладна вода преку ноќ. Исцедете и исплакнете грав. Гравот се собира во нивната природна состојба. Дури и со највнимателно внимание и најдобра достапна опрема за обработка, предлагаме внимателно да ја разгледате содржината за да одберете какви било странски материи, како што се мали камења, честички на почвата, итн. Како корисна навестување, исплакнете го гравот со вода што може да се пие за да обезбедите А. здраво јадење. 14 мл (397 г) Мајами, Флорида 33172 Гоја Фудс, АД ГОЛЕМО Северно грав. Бр. 1 одделение.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.