• Свеж
Машката машка Валенсија СГ во Валенсија СГ меки фудбалски чевли за меки или влажни површини за играње и полиња - сино бело

Машката машка Валенсија СГ во Валенсија СГ меки фудбалски чевли за меки или влажни површини за играње и полиња - сино бело

DEN 1.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Машката машка фудбалска фудбалска валенсија SG SG Soccer / чевли е идеално за основи што се меки или влажни. Шесте отстранливи метални столпчиња ја обезбедуваат потребната влечење. Горниот е составен од долготрајни синтетички материјали, додека влошката е изработена од решетката за дишење со амортизирање на ЕВА. Надворешната плоча на TPU има 6 отстранливи столпчиња. Чевлите доаѓаат со клуч и две резервни столпчиња .. Клетите на Визари Кид вклучуваат уметнички образец на врвот изработен од траен синтетички материјал и соодветна надворешна страна на TPU. За да се обезбеди максимална долговечност, тие се прецизно занишани на потпетицата и пети и залепени на горниот дел. Фудбалските распрскувачи на Визари се направени да бидат исклучително удобни за младите loversубители на фудбалот. Структурата на надворешната страна обезбедува одличен зафат, а лагерниот лагер го одржува стапалото стабилно во текот на играта . Солидните терени на стапалата на младинските фудбали на Визари се надополнети со 11 обликувани столпчиња TPU. Термопластичен полиуретан ѓон. Горниот материјал : траен синтетички. Инсол : решетката за дишење со подлога на Ева. Outsole : TPU со 6 одвојливи алуминиумски столпчиња. Додаток : Еден шпанер и дополнителни 2 замена на алуминиумски столпчиња. За меки или влажни полиња за играње и површини.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.