• Свеж
ЛУКСПРО ЛЕД Луменс Фаровите

ЛУКСПРО ЛЕД Луменс Фаровите

DEN 478.08

Од стоката
Достапно е за нарачката

ЛУКСПРО КУБИ738 е ултра-компактен ПРЕДВОДЕН фар НА полнење и водоотпорен. Овој фар е светол со над 360 лумени. Тој е разноврсен со 6 режими : висока+, висока, средна, бела поплава, зелена поплава и црвена поплава. Двојното копче ви овозможува лесно да циклирате низ 6-те режими. Дизајниран со прилагодлива основа на фаровите од 45 степени за да ја осветли светлината точно таму каде што е потребно. Индикаторот ЗА траење НА БАТЕРИЈАТА СО сина ЛЕР, сместен на страната на фарот, го олеснува знаењето кога треба да се наполни батеријата. Доаѓа со микро-USB кабел за полнење и целосно полнење за приближно 1 час. Лентата за глава е удобна и прилагодлива за стабилно вклопување. Овој фар е лесен и со микро големина што го прави идеален за тркачи, ранци, кампери и многу повеќе. Оваа светлина е целосно водоотпорна со оценка IPX7. Тоа значи дека може да се потопи во 3 стапки вода до 30 минути. LUXPRO ПРЕДВОДЕНА 360 Лумени Фаровите : 3.5 h макс траење. Полнење и Водоотпорен. 6 режими вклучувајќи висок плус. Опции за бели, црвени и зелени рефлектори. Прилагодлива лента за глава. IPX7 водоотпорен рејтинг.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Гестови Сензор Фарови, Мини ПРЕДВОДЕНА Фарови ГОЛЕМ Капацитет БАТЕРИЈА USB Интелигентни Полнење Пренослив За Отворено

Гестови Сензор Фарови, Мини ПРЕДВОДЕНА Фарови ГОЛЕМ Капацитет БАТЕРИЈА USB Интелигентно Полнење Преносл

DEN 3.00