• Свеж
Пертрони Д Пламен Фрлач Палка Дистрибутер Со Запалител II Електроника. Не Вакуум Напредување. Црна Машки Стил Капа Одговара изберете: 1967-ШЕВРОЛЕТ КАМАРО, 1969-ШЕВРОЛЕ?

Пертрони Д Пламен Фрлач Палка Дистрибутер Со Запалител II Електроника. Не Вакуум Напредување. Црна Машки Стил Капа Одговара

DEN 1139.04

Од стоката
Достапно е за нарачката

Pertronix Палење D100810 SBC/Bbc Палка Dist. w/ Црна Капа И Машки Кула Дистрибутер-Пламен Фрлач Приклучок N Игра Палка-Магнетни Пикап-Механички Однапред - HEI Стил Терминал-Црна-Chevy V8 - Секоја Прецизност цпу машински 6061 - t6 палка алуминиумското куќиште е лесно, но силно. Секој дистрибутер на палка е рачно полиран и изматен до висок сјај. Калено дистрибутерско вратило има ниско поместување на торзијата за точен тајминг и продолжен работен век. Горниот топчест лежиште и бронзената долна черупка импрегнирана со масло работат заедно за да го намалат триењето и да обезбедат стабилност на вратилото и напредниот механизам, намалувајќи ги вибрациите СО високи ВРТЕЖИ во МИНУТА. 20cr Челична Опрема Термички обработена на тврдост НА површината ОД 45 C Роквел. Прецизниот печат и избалансираните механички напредни тежини го елиминираат непредвидливото време. Прилагодлив механички напредок со комерцијална ограничувачка функција дозволува повеќе поставки. Дистрибутерите се фабрички поставени со крива на напредување на перформансите и се обезбедени со дополнителни пружини за прилагодени кривини на напредување. Премиум капаче со висока диелектрична јачина и ротор произведени со КОРИСТЕЊЕ на PBT полимерни и месинг терминали. Достапно со ii ii или III iii интегрирана електроника. Гаранција : 30 Месеци електроника / Ограничен 1 година механички. Законски во Сите 50 држави И Канада. (Ц.А. Р. Б. Е. О. #Д-57-23). Одговара Изберете : 1967-1971 ШЕВРОЛЕТ КАМАРО 8 ЦИЛ Л 1969-1972 ШЕВРОЛЕТ Ц10 8 ЦИЛ Л 1970 ШЕВРОЛЕТ МАЛИБУ 8 ЦИЛ Л 1968-1969,1971 ШЕВРОЛЕТ ШЕВЕЛ 8 ЦИЛ Л 1972-1981 ШЕВРОЛЕТ КОРВЕТА 8 Цил 5,7 Л 1969-1971 шевролет КОРВЕТА 8 цил л 1972-1973,1975,1978-1981 Шевролет КАМАРО 8 ЦИЛ 5.7 Л 1981-1986 ШЕВРОЛЕТ Ц10 8 ЦИЛ 5 Л 1969-1972 ШЕВРОЛЕТ Ц20 8 ЦИЛ Л 1972-1976 Шевролет МОНТЕ КАРЛО 8 цил 5.7 л 1970-1971 ШЕВРОЛЕТ Нова 8 ЦИЛ Л 1972 ШЕВРОЛЕТ БЛЕЈЗЕР К10 8 Цил Л 1973-1976,1979 Шевролет Ц10 8 ЦИЛ 5.7 Л 1972-1973 шевролет МАЛИБУ 8 ЦИЛ 5.7 Л 1977-1990,1993 ШЕВРОЛЕТ КАПРИС класичен 8 цил 5 л 1969.1971 ШЕВРОЛЕТ импала 8 ЦИЛ Л 1972.1976-1979 Шевролет НОВА 8 ЦИЛ 5 Л 1968-1971 ШЕВРОЛЕТ ЕЛ КАМИНО 8 ЦИЛ Л 1969-1972 шевролет К10 8 ЦИЛ Л 1972-1976,1981-1985 ШЕВРОЛЕТ импала 8 цил 5,7 л 1981-1996 ШЕВРОЛЕТ Г30 8 ЦИЛ 5,7 Л 1982-1987 Шевролет КАМАРО 8 ЦИЛ 5 Л 1977-1978,1982 ШЕВРОЛЕТ МАЛИБУ КЛАСИК 8 ЦИЛ 5 Л 1969-1972 ШЕВРОЛЕТ К20 8 ЦИЛ Л 1978-1979 ШЕВРОЛЕТ к10 к10 8 цил 5,7 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО Во Нашиот Додаток За Вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.