• Свеж
Мекеј обликувано црево за радијатор

Мекеј обликувано црево за радијатор

DEN 0.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

Мекеј обликувано црево за радијатор Мекеј ја користи водечката технологија и соединенија во водечка гума, поддржана од внатрешните процеси од мешање на гума до финален производ. Ова осигурува дека цревата се направени на строгите спецификации потребни за напредните моторни возила од 21 век. Кај возилата денес, цревото треба да биде дизајнирано да ги издржи стресовите на модерните, покомпактните, но моќните мотори кои работат потопло и под поголем притисок. Други фактори вклучуваат помали прегради со мотор со лоша дисипација на топлина, агресивни адитиви за ладење и залутана (електрохемиска) струја што може да се спроведува преку системот за ладење. Накратко, помалите, но помоќни мотори од денес работат многу потешко од поголемите мотори што беа стандардни порано. Се создава поголема топлина, потребни се поголеми притисоци во пукање во компонентите на системот за ладење, а цревата треба да се направат построги за да ги издржат овие барања. Хемичарите за истражување и развој на Мекеј развија нови гумени формулации и производствени процеси кои обезбедуваат црева од Мекеј да ги исполнат поголемите побарувања за абење и топлина создадени од современи мотори. Гумените соединенија што се користат во автомобилските црева денес се претежно синтетичка формулација на гума. Сите црева за ладење на Мекеј се направени од соединенија на ЕПДМ кои се многу отпорни на напад на озон. Цревата направени од некои други гумени соединенија може да бидат предмет на влошување на озонот. Карактеристики и придобивки : Одлична отпорност на високи температури се спротивставува на хемиски напад (масла, горива и сл.) Одлична отпорност на озон Добар отпор на абразија Висока отпорност на вибрации Мекеј, обликувано црево за радијатор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.