• Свеж
Нуми Органски Мача Тост Ориз Зелен Чај Кеси, Грофот

Нуми Органски Мача Тост Ориз Зелен Чај Кеси, Грофот

DEN 104.32

Од стоката
Достапно е за нарачката

Класична мешавина од чаеви генмаича и мача, Тост Оризот Мача има солен, орев вкус. Ние го мешаме зелениот чај сенча со тост ориз за да направиме Генмаича, традиционален Јапонски чај. Резултатот е мазна, богата пијалак со земјена длабочина и подтонови на осветленост. Извор : органските чаеви сенча и мача во оваа мешавина доаѓаат од единствена Проверена Фер работна фарма Во Жеџијанг, Кина, каде што инвестициите во здравјето и безбедноста на работниците обезбедуваат фер услови за работа. Вкус : Солени и ореви. Кофеин : Среден. Инструкции за подготовка : за зајакнување на благосостојбата, стрмни 2-3 минути. За ладен чај, стрмни 2 кесички чај, изладете и прелијте со мраз. Состојки : Верификуван Фер Труд} органски зелен чај сенча, органски тост ориз, Потврден фер Труд} органски мача.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.