• Свеж
Трговска марка ликовна уметност 'Светло и светло цветна viii' платно уметност од Елизабет Урхарт

Трговска марка ликовна уметност 'Светло и светло цветна viii' платно уметност од Елизабет Урхарт

DEN 607.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Уметник : Елизабет Урхартсјубјект : Флоралстил : Тип на модернопродукција од средниот век : Галерија обвиткано платно Арт. Самоук фотографот Елизабет Урхарт е инспирирана од природата и користи фотографија за да ја фати постојано менување на убавината на отворено. Како млада девојка во Канада, таа поминала безброј часови во градината на нејзината мајка и во куќата на нејзиното семејство на езерото, натопувајќи се во убавината на летниот ден. Денес, додека се фотографира и уредување, таа ја замислува нејзината работа што виси во нејзиниот дом и создава уметност со која би сакала да ја украси. Таа создава смирувачки поедноставени слики со изолирање на една или две бои, користејќи меко осветлување и тесна длабочина на фокус и примена на текстура за време на уредувањето. Без оглед дали е современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стилот, ликовната уметност во трговска марка нуди разновидност на висока -квалитет, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Елизабет Урхарт 'Светло и светло цветност viii' платно уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Трговска марка ликовна уметност Психоделичен мехнди мир Канвас уметност од Кети Г. Аренс, бел мат, сребрена рамка

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

DEN 0.33

Декора за кума за дома, Конектикат, црно -бела фотографија на крем хартија разгледница платно wallидна уметност

Нашето испружено платно е гордо создадено да биде фокусна точка на вашата соба Ние отпечативме со најдо

DEN 2.67

Трговска марка ликовна уметност 'Партија за боја 6' платно уметност од Ејми Вангсгард, бел мат, рамка за бреза

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање

DEN 0.33

Трговска марка ликовна уметност „планински поток“ платно уметност од Филип Саинте-ослабна, златна украсна рамка

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини, трговска мар

DEN 2.00

Трговска марка ликовна уметност во живо среќна платно уметност од ennенифер Нилсон, златна украсна рамка

Подготвени да се претставиме со презентацијата во различни големини, трговската марка ликовна уметнос�

DEN 2.00

Трговска марка ликовна уметност пилиња со јајца од зајаче платно уметност од ennенифер Нилсон, бела мат, рамка од бреза

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

DEN 3.00