• Свеж
Ариста Карат Т.В. Плоштад Сваровски дијамантски позлатен невестински сет во розово позлатено сребро

Ариста Карат Т.В. Плоштад Сваровски дијамантски позлатен невестински сет во розово позлатено сребро

DEN 2591.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Сигурно е да ја задоволи жената што ужива да додаде трепер во нејзиниот стил. Прекрасно изработено во сребрена розова позлата со безвременски финиш со висока пол. 3,00 карат два квадратни исечени Swarovski & Square Halo Rame со тркалезен CZ Diamond Ring Ring и Shipt Band Set. Окото што го фаќа квадратниот пресек Сваровски Дијамант се издигна во поставка за измет и врамен во огнен плоштад ореол на тркалезни бели дијаманти кои ја засилуваат фенси формата на квадрат и му даваат на дијамантот многу поголем изглед во големина. Квадратниот дијамантски прстен е спарен со нежен, совршено истиот дијамантски свадбен бенд кој создава комплетен сет на невестински венчален прстен. Како пресврт на класичниот дизајн на ореол, изберете го овој прстен или за себе или за некој што го сакате. Прстенот е достапен во различни големини од 5 до 9 за да изберете. Ова убаво парче накит може да го носат возрасни или тинејџери и да му бидат надарени на вашата сопруга, девојка или на вашата пријателка. Ариста 3 Карат Т.В. Плоштад Сваровски дијамантски позлатен невестински комплет во розово позлатено сребро. Камен тип : Дијаманти на Сваровски. Тежина на дијамант : 3 карат. Квалитет на дијамант : НА. Облик на дијамант : круг. Поставување на дијаманти : ПРОНГ. Метал : Стерлинг сребро. Метална боја : Пинк. Достапно во големина 5-9 . Позлатеност : Родиум. Пол Жена. Со вклучена кутија. Земја на потекло : Индија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.