• Свеж
Електрични 400 - Нов Алтернатор За Форд Мустангот 1999-4,6 Л

Електрични 400 - Нов Алтернатор За Форд Мустангот 1999-4,6 Л

DEN 1.33

Од стоката
Достапно е за нарачката

ЕЛЕКТРИЧНИТЕ Алтернатори DB се направени со епоксидна висока температура и маснотии со висока температура издржуваат екстремна топлина. Тешките исправувачи и висококвалитетните регулатори ги подобруваат супериорните перформанси на полнење. Нашите алтернатори поминуваат низ ригорозна програма за тестирање за да обезбедат оптимални перформанси. Повеќето алтернатори се испорачуваат со нивните конечни резултати од тестот и кривата на изведба. Ние секогаш обезбедуваме замена со директно вклопување и лесна инсталација овозможена со спецификации ЗА фитинг ОЕМ. Како и секогаш, ние нудиме фабрички директен алтернатор за заштеда на пари, обично цени значително помалку Од Оем Колегите Спецификации : Тип На Единица : Алтернатор, Напон : 12, Ротација : CW, Јачина На Струја : 105, Часовник : 10, Класа На Макара : 2271, Регулатор : IR, Тип На Вентилатор : АКО. Заменува Оем Броеви : СТРЕЛКА : 400-14040, ТОВАР : 112954, ФОРД : XR3 U-10300 - -, XR3 U-10300-AB, XR3 U-10300-AC, XR3 Z-10346-J, J & N : 400-14040, ЛЕСТЕР : 8252, МОТОР : GL-424, НСА (стар) : Алт-1606, РЕГИТАР-САД : А250-283Н, РЕМИ СВЕТЛОСНА ДОЛЖНОСТ : 23688, РЕМИ СВЕТЛОСНА ДОЛЖНОСТ НОВО : 92506, ВИСТЕОН : СИ, ВАИ : 8252Н. КОМПАТИБИЛЕН СО/ЗАМЕНА ЗА : ФОРД : МУСТАНГОТ 1999-2004. 1-годишна гаранција ве штити по купувањето. Уверени сме дека нашите производи ќе работат беспрекорно откако ќе се инсталираат во вашето возило. Но, во редок случај да не го стори тоа, ќе го замениме во секое време во рок од една година од вашата нарачка. Ако имате проблем, ние ќе го преземеме секој чекор за да ви помогнеме, контактирајте не за замена. 100% Нов Резервен Алтернатор изграден за да ги исполни спецификациите НА ОЕМ за Форд.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.