• Свеж
Декоарт Блескави Метали Акрилна Боја, оз. Бел Бисер

Декоарт Блескави Метали Акрилна Боја, оз. Бел Бисер

DEN 527.84

Од стоката
Достапно е за нарачката

Направена со ситно мелени метални снегулки, оваа светла акрилна боја е идеална за додавање метални акценти на повеќето проекти. Додадете сјај со живописна, блескава боја на дрво, платно, гипс, метал, смоли, керамички бисквити, папие маше, стиропор, хартија, рамки за табли за постери, светилки, вазни, фигурини, свеќи, држачи за свеќи и ткаенина. Одлично за сликање, сунѓер, вештачка завршна обработка или додавање метални акценти на уметнички, занаетчиски и домашни декор проекти. Декоарт Блескави Метали е висококвалитетна, метална боја која нуди одлична покриеност за украсување на домот. Совршен за вештачка завршна обработка, сликање сунѓер и додавање метални акценти на проекти. Одлично за рамки, светилки, вазни, фигурини, украси, држачи за свеќи и сите украсни парчиња акцент. Чистење на сапун и вода. 2 унци по шише.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.