• Свеж
Гудјер Орел ЛС - 225 45Р Ч Гума Одговара: 2017 - Шевролет Круз Дизел, 2013-Доџ Дарт Аеро

Гудјер Орел ЛС - 225 45Р Ч Гума Одговара: 2017 - Шевролет Круз Дизел, 2013-Доџ Дарт Аеро

DEN 1167.68

Од стоката
Достапно е за нарачката

Орелот ГУДЈЕР ЛС-2 е втората генерација На Гудјерс Луксузен Спорт Гранд Туринг гуми за Сите Сезони дизајнирани да овозможат непречено удобно возење со влечење за сите сезони, вклучително и лесен снег. Направено е за патнички возила, седани и купеа, како и мини-комбиња, кросовери и Спортски Комунални Возила. Орелот ЛС-2 има симетричен независен дизајн на блокот на шарите кој има компјутерски оптимизирани големини на блокови за да се минимизира бучавата од шарата за тивко возење. Широките периферни канали помагаат да се евакуира водата од под контактната лепенка за дополнително да се подобри влажната влечна сила, додека голтките обезбедуваат гризечки рабови кои работат во услови на лесен снег. Двојните челични ремени се зајакнати со најлон во структурата на гумата што овозможува дополнителна издржливост и способност за голема брзина. Гудјер орел лс - 2 П225/45Р17 91Х бсв гума за сите сезони.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Сојузна ЕВО 235 45ЗР 97Ј Цела Сезона УХП Гуми СО Високи Перформанси 20к7афе Одговара: 2004-Акура Тл База, 2007 - Акура Тл Тип-С

Федералниот 595 ЕВО е Летна Гума Со Ултра Високи Перформанси која има технолошки напреден дизајн и агрес�

DEN 1.33

Верчели Страда ВТОРА Цела Сезона 215 45ЗР 91В ХЛ Патничка Гума Одговара: 2011 - Хонда Цивик Си, 2010-База Тојота Приус

Верчели Страда II 215 / 45 ZR17 91 W XLOVERVIEWAn гума за сите сезони, Vercelli Strada II е дизајниран за употреба на купеа и сед

DEN 1.67